Samorządowe Przedszkole nr 44 w Krakowie

Dyrektor:
Mgr Marta Dedio

Budynek naszego Przedszkola mieści się w ścisłym centrum Krakowa (okolice Nowego Kleparza) w dwupiętrowym budynku, w kamienicy przy ul. Żuławskiego. W najbliżej okolicy mamy Park Krakowski oraz Park im. H.Jordana, do których grupy przedszkolne wybierają się o różnych porach roku na spacery. Aby zaobserwować następujące zmiany i zebrać dary poszczególnych pór roku, tworząc po powrocie kąciki przyrodnicze w swoich salach.

Przestronne, jasne i nowocześnie urządzone sale zabaw gwarantują bardzo dobre warunki pracy i zabawy dla naszych małych wychowanków. W budynku przedszkola posiadamy obecnie 5 sal, do których uczęszczają nasi wychowankowie. Odpowiednio dzieci podzielone są na 5 grup: Jagódki, Żabki, Pszczółki, Uszatki oraz Kotki.  W wieku od 2-6 lat.  Posiadamy również dwie salki gimnastyczne, na której odbywają zajęcia gimnastyczne z specjalistą bądź zajęcia ruchowe z wychowawcami grup. Posiadamy własną kuchni, w której Panie kucharki przygotowują różnorodne, pełnowartościowe posiłki. Dzieci spożywają posiłki w jadalni. Dodatkowym atutem naszego przedszkola jest bezpieczny ogród usytuowany z dala od zgiełku ruchu ulicznego, wyposażony w piaskownicę oraz przybory, trampolinę, zjeżdżalnie, tablicę kredową, różnorodne zabawki typu; piłki, gumy do skakania, dodatkowo w ciepłym okresie wywieszane zostają hamaki aby dzieci miały gdzie wypoczywać.

Mury budynku przedszkola są świadkiem licznych planowanych wydarzeń, zajęć i uroczystości. Nasze przedszkole jest otwarte dla gości, zapraszamy przedstawicieli różnych zawodów, aktorów z przedstawieniami teatralnymi, muzyków, a także członków rodzin na przedstawienia wykonywane przez dzieci.